Stylowe oświetlenie — zaczaruj wnętrze odpowiednimi lampami wiszącymi

utworzone przez | Maj 28, 2019 | Lampy wiszące | 0 komentarzy

Dobrze dobrane oświetlenie powinno spełniać nie tylko funkcję dekoracyjną, ale też praktyczną. Kluczem jest dopasowanie odpowiedniej lampy do naszego stylu życia, dzięki czemu nie będziemy tak szybko odczuwać zmęczenia. Dodatkowo strategiczne rozmieszczenie lamp wiszących pomoże uzyskać wymarzony klimat.

Jak dobrać odpowiednią lampę wiszącą do wnętrza?

Problem wyboru odpowiedniej lampy da się rozwiązać na kilka sposobów. Po pierwsze, zastanówmy się, jaki efekt chcemy uzyskać w poszczególnych pomieszczeniach. Kupno lampy będzie łatwiejsze, jeśli będziemy wiedzieć, czego szukamy. Inne modele będą pasowały do rustykalnego salonu, a inne do awangardowego loftu. Weźmy pod uwagę również nietypowe rozwiązania, jak taśmy LED-owe, które można umieścić w zakamarkach, pomoże to w lepszym oświetleniu zacienionych wnętrz.

Ponadczasowe lampy ze szklanym kloszem

Lampy ze szklanym kloszem są nie tylko stylowe, ale też uniwersalne. Cieszą się dużą popularnością od wielu lat, ponieważ w zależności od profilu i dekoracji dopasujemy je i do klasycznego wnętrza, i do nowoczesnych aranżacji. Ponadto szklane lampy, nawet te o przydymionym kloszu, dają bardzo dużo światła, które odbijając się od niego, zostaje wzmocnione i rozprowadzone po całym pomieszczeniu. Modele wiszące najlepiej radzą sobie w dużych pomieszczeniach oraz wszędzie tam, gdzie potrzebne jest światło punktowe, na przykład nad stolikami.

Lampy z abażurami, dla ceniących tradycję

Abażury wracają do łask i możemy na nie coraz częściej trafić w nowoczesnych aranżacjach. Te materiałowe najlepiej współgrają z wnętrzami wypełnionymi bibelotami oraz ciepłymi kolorami. Te bardziej nowoczesne, plastikowe, świetnie sprawdzą się w pokoju dziecięcym, ponieważ przetrwają wszystkie pomysły naszych pociech. Nawet jeśli zrobią sobie z niego tarczę strzelniczą. Nie martwmy się, że lampy będą zbierać kurz. Abażury są łatwe do utrzymania w czystości, najczęściej wystarczy przetrzeć je wilgotną ściereczką.

Nowoczesne lampy z oplotem, pomogą niezdecydowanym

Nie wiemy, jaka lampa będzie najlepsza do naszego pokoju? Chcemy mieć jak najlepsze źródło światła, ale też zależy nam na punktowym oświetleniu stolika? Wbrew pozorom nie będzie konieczne kupienie dwóch różnych produktów. Świetnie sprawdzi się wisząca lampa z oplotem. Dzięki długiemu i zabezpieczonemu przewodowi możemy regulować jego długość wedle potrzeb. Z taką lampą nie ważne jest, czego w danej chwili potrzebujemy. Rozjaśnienia całego pomieszczenia, a może zwrócenia uwagi na stolik, który postawiliśmy zaraz pod nią? Wystarczy tylko odpowiednio ustawić długość kabla.

Stwórz odpowiedni klimat na antresoli

Lampa wisząca nie kojarzy się z antresolami. Prawdopodobnie przez to, że te najczęściej mają bardzo ograniczoną przestrzeń i robimy wszystko, aby ją zwiększyć. Wiele lamp wiszących można zamontować bardzo blisko sufitu lub wybrać modele, które zapewniają możliwość regulacji wysokości. Ponadto, długi przewód możemy sprytnie wykorzystać w nowoczesnych aranżacjach. Wystarczy tylko kupić model o kilku żarówkach, a każdą z nich ustawimy w innej pozycji, co ostatecznie oświetli nam całą potrzebną przestrzeń.

Salon w klasycznym stylu? Tylko z żyrandolem!

Żyrandol bardzo często jest pierwszą rzeczą, na jaką zwracamy uwagę. Jego dekoracyjność nie ma sobie równych. Najefektowniejsze są kryształowe modele, które przypominają te z filmowych sal balowych. Umieszczenie go w salonie nie tylko doda mu blasku, ale również zapewni dokładne oświetlenie każdego zakątka. Kryształ działa jak lustro, dzięki czemu wydaje się, że umieszczona w nim żarówki mają o wiele większą moc.

Kuchnia — najlepsze miejsce na lampę wiszącą

Nie ma lepszego miejsca na lampę wiszącą niż kuchnia! Tylko ten rodzaj oświetlenia jest na tyle elastyczny, że świetnie uzupełni aranżację i rozświetli wnętrze. Idealne miejsca na montaż lampy to:

  • centrum kuchni;
  • nad stolikiem;
  • w pobliżu barku.

Jeśli nie możemy się zdecydować, to sugerujmy się oświetleniowymi priorytetami. Gdzie przesiadujemy najdłużej? Jeśli jest to stół, to lampę wiszącą zamontujmy nad nim, a inne zakątki doświetlmy małymi LED-owymi żarówkami. Ponadto dobrze wybrany model pozwoli podkreślić styl naszego wnętrza lub całkowicie odmienić jego charakter.

Retro i świeczniki, czy to możliwe?

Co w przypadku znudzenia się nowoczesnymi i minimalistycznymi wnętrzami? Wielu ludzi nie wyobraża sobie pustych przestrzeni, a bogato zdobione żyrandole świetnie je wypełniają!

Miłośnicy stylu retro, mają możliwość wybierania z bogatej oferty klasycznych lamp świecznikowych. W zależności od modelu klosza oferują intensywne lub intymne oświetlenie. Wiele z nich ma również regulowaną wysokość, co pozwala na montaż w pomieszczeniach o wysokim, katedralnym suficie, z jakim często spotkamy się w zabytkowych kamienicach.