Oświetlenie do sypialni w stylu boho – na jakie rozwiązania warto się zdecydować?

utworzone przez | sie 15, 2021 | Lampy sufitowe, Lampy wiszące | 0 komentarzy

Sypialnia boho to miejsce, w którym cały czas odczuwalna jest radość. Podobne odczucia powinno wzbudzać oświetlenie, które kupowane jest do takiego wnętrza. Zapoznaj się z naszym tekstem i dowiedz się, jakie lampy do sypialni w stylu boho sprawdzą się najlepiej. Sprawdź, czym się kierować podczas dokonywania wyboru!

Czym charakteryzuje się styl boho we wnętrzach?

Wnętrzarski styl boho to jeden z weselszych i najbardziej kolorowych stylów dekoratorskich, jakie spotykane są w naszych wnętrzach. Jego cechami charakterystycznymi są przede wszystkim:

  • bogactwo kolorów;
  • mnogość wzorów;
  • stosowanie dodatków w różnych formach i kształtach;
  • odważne rozwiązania i połączenia.

Wymienione wyżej kwestie to tylko nieliczne ze wszystkich cech, opisujących styl boho.

Sypialnia w stylu boho nie sprawdzi się u każdego z nas. Źle będą czuły się w takich wnętrzach osoby, będące fanami klasycznych, nowoczesnych, a czasami wręcz zimnych rozwiązań. W boho wnętrzu nie ma bowiem miejsca na nudę ani na przeważające klasyczne rozwiązania. 

Decydując się na urządzenie swojej sypialni w stylu boho, warto zadbać w szczególności o wszystkie dodatki, na jakie będziemy się decydować. To one wpływają bowiem w znacznej mierze na nasze późniejsze zadowolenie z uzyskanego efektu. Jednymi z ważniejszych tego rodzaju elementów są lampy do sypialni w stylu boho. A to, na jakie warto się zdecydować, wyjaśnimy już zaraz!

Z jakiego materiału powinny zostać wykonane lampy w stylu boho?

Lampy do sypialni w stylu boho powinny charakteryzować się szczególnym wyglądem. Dotyczy to m.in tego, z czego dane źródło światła jest wykonane. Istnieje bowiem kilka materiałów, które w przypadku tego jednego, opisywanego stylu dekoratorskiego sprawdzą się najlepiej. 

Lampy do sypialni boho z rattanu

Rattan to jeden z pierwszych materiałów, który idealnie sprawdzi się w przypadku lampy do sypialni w stylu boho. Oświetlenie, a dokładniej abażur lampy wykonany przy użyciu tego materiału jest z jednej strony delikatny i subtelny, z drugiej natomiast wytrzymały. Dzięki temu nie ma obaw, że ulegnie zniszczeniu zaraz po zamontowaniu.

Trzcina jako materiał na lampę do sypialni w stylu boho

Trzcina to kolejny materiał na lampę do boho sypialni. Tego rodzaju produkt idealnie sprawdzi się w pomieszczeniu sypialnianym, wprowadzając do niego powiew świeżości i przyrody. Urządzając sypialnię w stylu boho, warto zdecydować się również na zakup innych elementów, wykonanych z trzciny. Dzięki temu uzyskamy we wnętrzu spójność dekoratorską, która jest bardzo pożądanym efektem.  

Lampa z trawy morskiej do boho sypialni 

Trzcina morska jest następnym, równie ciekawym, naturalnym materiałem, z którego wykonana może być lampa do sypialni w stylu boho. Wariant ten sprawdza się niezwykle ciekawie w pomieszczeniach z eco-designem. W tym przypadku również warto zadbać o spójność dekoratorską. Jako podpowiedź możemy wskazać, że na rynku dostępne są mniejsze i większe dywany z trawy morskiej, które w opisywanej sytuacji sprawdzą się idealnie. 

Rodzaje lamp do sypialni w stylu boho

Mówiąc o rodzaju lamp do sypialni w stylu boho, nie ma większych ograniczeń. Można zdecydować się zarówno na kinkiety, lampki nocne, jak i podłogowe. Nie warto jednak rezygnować z sufitowej lampy wiszącej. Jest to bowiem podstawowy element, jeśli chodzi o oświetlenie do tego rodzaju wnętrz. 

Rynek oferuje nam lampy wiszące w stylu boho w różnych wzorach, kształtach i wielkościach. Dzięki temu każdy ma możliwość wyboru źródła światła bezpośrednio do potrzeb i możliwości wnętrza, w którym dana lampa ma się znaleźć. Istotne jest to, aby umieć zachować umiar. Jeśli mamy świadomość, że nasze wnętrze nie należy do największych, zrezygnujmy z olbrzymich lamp. Takie rozwiązanie będzie nie tylko niefunkcjonalne, ale również przytłaczające. Lepszy wówczas okaże się wybór mniejszego źródła światła, ale z większą ilością zdobień i „udziwnień”. 

Jakie kolory lamp najlepiej sprawdzą się w boho sypialni?

Tak, jak wspomnieliśmy na początku, stylem boho rządzi wszechobecny kolor. Podczas wyboru lamp do boho sypialni warto więc zwrócić na to szczególną uwagę. Kolorowy abażur wprowadzi do wnętrza radość i sprawi, że padające przez niego światło będzie odbijać się na ścianach i podłodze kolorową poświatą.

Nie oznacza to jednak, że naturalne kolory wspomnianej wyżej trzciny czy trawy morskiej nie będą trafnym wyborem. Lampy w takich odcieniach sprawdzą się w boho sypialni równie dobrze. Warto wówczas pamiętać jedynie o tym, że podczas dalszego urządzania danego wnętrza dobrze byłoby zdecydować się na kolorowe dodatki, takie jak poduszki, ozdobne figurki czy zasłony w oknach.