Lampy stojące do nowoczesnej sypialni – 5 inspiracji

utworzone przez | paź 30, 2022 | Lampy stojące | 0 komentarzy

Nowoczesna sypialnia to nie tylko oryginalne meble i ściany pomalowane w jasnych bądź ciemnych kolorach. Oczywiście, należyte umeblowanie tego wnętrza powinno być utrzymane w jednolitej estetyce. Jednak nie zapominajmy, że sypialnia jest miejscem, w którym poświęcamy najwięcej czasu na regenerację, w związku z czym powinno być też funkcjonalnie oświetlone. Światło nie może być mocne, lecz delikatnie rozproszone i ciepłe, które jesteś w stanie uzyskać właśnie za pomocą lamp stojących.

Lampa podłogowa nowoczesna

Oświetlenie dodatkowe w sypialni jest bardzo ważne. Uzyskasz je z pomocą lampy stojącej nowoczesnej. W miejscu odpoczynku możesz postawić dwie lampy podłogowe, po jednej i drugiej stronie łóżka. Zaoszczędzisz tym sposobem miejsce na szafce nocnej. Nowoczesne lampy podłogowe w sklepach internetowych i stacjonarnych, dostępne są w różnorodnej kolorystyce. Aktualnie, najczęściej spotykane to takie, w których jesteś w stanie wybrać kolor abażura i konstrukcji. Dzięki tej możliwości nowoczesna lampa stojąca może pasować do koloru ścian, zasłon w oknie lub rolet, a także innych dodatków wyposażenia. Abażury w powyższym oświetleniu bardziej przypominają rzeźbę niż zwykłą lampę, dlatego też stworzą wyjątkowy, przytulny, a zarazem elegancki klimat w Twojej sypialni. W pozostałych kątach pomieszczenia również możesz wykorzystać oświetlenie podłogowe. Na przykład blisko szafy, która służy Ci do codziennej zmiany garderoby.

Modna lampa stojąca podłogowa loftowa

Lampa nowoczesna podłogowa w stylu loftowym wzbogaci aranżację Twojej sypialni. Klosze wykonane z metalu, posiadają różnorodne kształty i w ten sposób wyeksponują pełne źródło światła żarówki, nie rozpraszając go. Przy tej lampie nie potrzebujesz użytkowania głównego oświetlenia. W pozostałych kątach pomieszczenia również możesz wykorzystać lampę podłogową w stylu industrialnym. Na przykład blisko lustra, przy którym każdego dnia zmieniasz garderobę, układasz fryzurę i wykonujesz makijaż. Dzięki swojej konstrukcji, lampa stojąca z metalowym kloszem w pełni uwydatni moc żarówki.

Nowoczesna lampa podłogowa z atrakcyjnym abażurem na trójnogu drewnianym

Jeżeli Twoja nowoczesna sypialnia posiada w sobie elementy stylu vintage, to lampa stojąca na trójnogu drewnianym dopełni tę aranżację. Naturalny kolor drewna wprowadza akcent stylu retro. Z kolei barwa abażura może nawiązywać do odcieni charakterystycznych dla aranżacji nowoczesnej. Jednak warto wiedzieć, że skandynawski design dał początek lampom trójnożnym z drewnianymi podstawami i prostymi kloszami, występującymi w kolorze bieli i szarości. Architekci wnętrz poszli o krok dalej i zapoczątkowali lampę na trójnogu drewnianym z atrakcyjnym abażurem. Abażur z materiału może przypominać ekskluzywny kamień, marmur, czy inny luksusowy motyw. Trójnóg zapewnia stabilność lampie.

Nowoczesna lampa stojąca z abażurem ze złotym środkiem

Chcąc nadać lekkiego akcentu glamour w sypialni, idealnie nada się do tego abażur, który wewnątrz pokryty jest złotym kolorem. Światło wydobywające się z takiej lampy, zyskuje designerski blask a na tle złotego reprezentacyjnie się odbija. Kolor zewnętrzny abażura, dzięki bogatej ofercie kolorystycznej, dopasujesz do reszty dodatków. Elegancka lampa podłogowa zapewni komfort Twojemu wnętrzu.

Nowoczesna lampa stojąca z abażurem z naturalnego materiału

Lampa podłogowa z juty może być idealnym dopełnieniem pokoju sypialnianego. Abażur z juty łagodnie rozprasza światło, dzięki czemu takie oświetlenie idealnie nadaje się na miejsce przy Twoim łóżku. Następnym naturalnym materiałem, będącym uzupełnieniem klosza lampy stojącej, może być rattan. Poprzez jego zastosowanie, w sypialni będzie panował ciepły i odprężający nastrój. Niezwykłą aranżację sypialni uzyskasz dzięki roślinom doniczkowym wraz z lampami stojącymi z naturalnym abażurem.

Lampy stojące dla nowoczesnej sypialni

Nie potrzeba dużo do lekkiej, ale widocznej zmiany charakteru pokoju sypialnianego. Oświetlenie jest czynnikiem, który uwydatnia wyposażenie i wnętrze całej sypialni, dlatego jest bardzo ważne. Lampy podłogowe z roku na rok dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii i trwałych materiałów, potrafią być efektywniejsze i wyglądać jeszcze bardziej ekstrawagancko. W jaki sposób wykorzystasz lampy stojące w sypialni, zależy już tylko od Twojej kreatywności.