Dlaczego lampa stojąca pasuje do nowoczesnego wnętrza?

utworzone przez | Sie 27, 2018 | Lampy stojące | 0 komentarzy

Lampa stojąca, inaczej lampa podłogowa, to dla wielu z nas obowiązkowy gadżet, bez którego nie wyobrażamy sobie swojego salonu bądź sypialni. Lampa stojąca to faktycznie doskonały element dekoracyjny, dodatkowo znakomicie spełnia się w roli oświetlenia miejscowego. Z całą pewnością jest to absolutny must have w każdym nowoczesnym mieszkaniu!

Zalety lamp podłogowych

Lampy stojące w naszych domach stanowią jedną z najłatwiejszych form dostosowania źródła światła do potrzeb domowników. Zawdzięczamy to przede wszystkim możliwości ich dowolnego ustawienia praktycznie w każdym miejscu. Lampy podłogowe są bardzo funkcjonalne, dlatego każdy z łatwością dopasuje je do swoich potrzeb. Bardzo łatwo można je przestawić – są niezwykle mobilne, a przy tym lekkie. Przemyślane rozmieszczenie lamp podłogowych umożliwia wyeksponowanie zalet pomieszczenia i przy jednoczesnym ukryciu jego mankamentów. Zastosowanie lampy podłogowej to sposób na to, aby nudny kąt przekształcić w ciekawą przestrzeń i to bez dużego nakładu pieniężnego.

Gdzie postawić lampę podłogową?

Lampy podłogowe są powszechnie używane przez dekoratorów wnętrz, którzy cenią sobie minimalizm. Zazwyczaj pełnią one rolę oświetlenia dodatkowego (miejscowego), dzięki czemu zapewniają bardzo efektywne doświetlenie pomieszczeń. Są też świetnym elementem upiększającym narożniki domu.

Lampa podłogowa do nowoczesnej sypialni i salonu

Lampa podłogowa to nie tylko funkcjonalność, ale również stylowy dodatek do każdej nowoczesnej sypialni i salonu. Dzięki takiemu rozwiązaniu otrzymujemy dodatkowe oświetlenie, za pomocą którego stworzymy przyjemny i klimatyczny nastrój.

Jeżeli chcemy, aby lampa służyła nam podczas czytania książki, umieśćmy ją przy fotelu. Natomiast jeśli wolimy, aby jej funkcją było oświetlenie obrazu, to warto postawić ją właśnie obok takiego dzieła. Lampy podłogowe są niezwykle przydatne również wtedy, gdy całą rodziną oglądamy film, a nie chcemy zapalać światła głównego lub organizujemy romantyczną kolację we dwoje.

Lampy podłogowe mogą stanowić wspaniały dodatek do mebli, tworząc określony klimat we wnętrzach. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby oprawy wybierać mądrze tak, aby nie kłóciły się z wystrojem pomieszczenia.

Lampy podłogowe – jakie wybrać do nowoczesnego wnętrza?

Lampy podłogowe możemy nabyć w szerokiej gamie kolorów, fasonów i rozmiarów. Wybierając lampę stojącą, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na kolor klosza i materiał, z jakiego została wykonana. Ciemne klosze przepuszczają mniej światła, z kolei w przypadku jasnych kloszy – światło przenika na całej powierzchni, nadając pomieszczeniu delikatnego i subtelnego światła.

Do minimalistycznych, nowoczesnych wnętrz możemy śmiało wybrać lampy, które będą zwracać na siebie uwagę oryginalnym designem. Śmiałe, finezyjne w swoich wyglądzie lampy podłogowe z pewnością będą doskonałym akcentem w nowoczesnym salonie. Jeżeli lampa podłogowa ma być przede wszystkim użyteczna, postawmy na modele z regulowaną wysokością i kątem padania promienia świetlnego. Lampa, której klosze skierowane są ku górze da więcej światła, a dodatkowo sprawi, że pomieszczenie wyda się pozornie wyższe. Lampa z kloszem skierowanym na dół subtelnie ociepli wizerunek pomieszczenia.

Miłośnikom wieczornego czytania z pewnością spodobają się tzw. lampy łamane. Dzięki zainstalowanym przegubom światła możemy dowolnie nakierowywać źródła światła na określony punkt.

Najbardziej popularne, a przy tym uniwersalne lampy podłogowe to te w kolorze chromowym, czerni, bieli lub z kolorowymi abażurami. Co więcej, wiele modeli daje możliwość wykorzystania żarówek LED, które zapewniają bardzo dobre światło przy niskim zużyciu prądu. Jeszcze inną możliwością jest wykorzystanie regulatora natężenia światła, co umożliwia wykreowanie dowolnego nastroju.

Nie ulega wątpliwości, że odpowiednie oświetlenie jest niezwykle ważne, bez względu czy jest to salon, sypialnia czy jadalnia. Jeżeli mamy kawałek wolnego miejsca do zagospodarowania, warto zdecydować się na zakup lampy stojącej. Za wyborem lamp stojących przemawia przede wszystkim: brak kucia w ścianach, ich mobilność i minimalizm. Taka lampa to szczególnie istotny detal w wystroju nowoczesnych wnętrz.