Jak stworzyć wyjątkowy klimat w sypialni za pomocą kinkietów?

utworzone przez | sty 12, 2021 | Kinkiety | 0 komentarzy

Sypialnia jest miejscem, w którym nie tylko śpimy, ale także oddajemy się wieczornym rytuałom relaksacyjnym. Pielęgnacja przed pójściem spać lub lektura książki nie mogą obyć się bez klimatycznego oświetlenia. Jednak nie każdy jego rodzaj pozwoli nam na stworzenie przytulnej, intymnej atmosfery w sypialni. Szukając lamp idealnych do stworzenia nastrojowej sypialni, zwróćmy uwagę na kinkiety. Przedstawiamy kilka propozycji, które pozwolą osiągnąć magiczny nastrój.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze oświetlenia do sypialni?

Przed wyborem oświetlenie kluczowe będzie rozważanie kilku kwestii. Warto pamiętać, że to wielkość pomieszczenia zdeterminuje, ile i jakie rodzaje oświetlenia powinny się w nim znaleźć. Sypialnia należy do tych miejsc w domu, w których nie jest konieczne montowanie centralnego światła sufitowego. Jeżeli nasz pokój do spania jest niewielki, zdecydowanie wystarczy postawić na lampki nocne, stojące bądź kinkiety. Świetną alternatywą dla wiszącej lampy są także sufitowe lampki halogenowe lub reflektor. 

W sypialni nie tylko śpimy, ale także odprężamy się wieczorową porą. Nasze codzienne rytuały również powinny odbywać się w odpowiednim świetle. Najczęściej wykonywane przez nas czynności w sypialni będą jednak wymagać nieco innego podejścia do oświetlenia. Czytanie książek do poduszki nie obejdzie się bez mocnego oświetlenia punktowego, a wieczorne oglądanie filmu z pewnością umili ciepłe, rozproszone światło.

Jakie nastrojowe oświetlenie wybrać do sypialni?

W sypialni chcemy się poczuć odprężeni i zrelaksowani. W końcu nic tak nie cieszy po długim i męczący dniu, jak znalezienie się w ciepłym i miękkim łóżku. Uczynimy naszą sypialnię jeszcze przyjemniejszym miejscem do odpoczynku, jeśli tylko dobierzemy do niej klimatyczne oświetlenie. 

Szukając lampy, która pozwoli nam uzyskać magiczny nastrój, powinniśmy naszą uwagę zwrócić w stronę kinkietów. Mają one nie tylko praktyczne zastosowanie, ale także stanowią stylową i niebanalną dekorację pomieszczenia.

Kinkiety, czyli sposób na niezwykły nastrój w sypialni

Dlaczego to właśnie te lampy stanowią doskonały wybór, gdy szukamy klimatycznego oświetlenia? Kinkiety, a szczególnie modele z abażurem, zmiękczają światło. Dzięki temu dociera ono do naszych oczu znacznie mniej intensywne. Światło w sypialni powinno być przyjemne i przytulne, w innym wypadku może nas razić w oczy i w ostatecznym rozrachunku utrudnić zaśnięcie

Nastrojowe kinkiety z abażurem do sypialni

Kinkiety z kloszem tekstylnym dają szczególnie przyjemne i wyjątkowo kameralne światło. Materiałowy klosz delikatnie je rozprasza, dzięki czemu nie jest ono nachalne. Kinkiet z abażurem da nam rozproszone, miękkie światło, tworząc tym samym efekt półmroku. Niekoniecznie nada się więc jako lampa do czytania, ale zdecydowanie zbuduje intymny klimat w sypialni, na uzyskaniu którego nam przecież zależy.

Na klimat w sypialni wpłynie także kolor abażuru. Ciemne barwy pochłaniają więcej światła, przez co o wiele mniej przedostaje się go do pomieszczenia. Czarny bądź ciemnozielony abażur sprawdzą się, o ile chcemy uzyskać efekt tajemniczości. Czerwony lub różowy to propozycja odpowiednia dla miłośników romantycznych klimatów, a biały i kremowy kolor abażuru przepuszczą najwięcej światła.

Kinkiety ze szklanym kloszem do nastrojowej sypialni

Nie istnieje bardziej stylowe połączenie, niż zestawienie szkła z chromowanymi elementami. Z tych materiałów projektuje się nie tylko lampy sufitowe, ale także kinkiety. Tego rodzaju eleganckie kinkiety to świetne rozwiązanie do sypialni urządzonej w stylu glamour, gdzie wpasują się w ogólny klimat pomieszczenia. Możemy je swobodnie umieścić nad łóżkiem z myślą o czytaniu książek. Dzięki temu, że klosz jest w nich przezroczysty, dotrze do nas punktowe, nierozproszone światło, a lektura książki nie nadwyręży naszych oczu.

Klimatyczne kinkiety loftowe

Pozbawione kloszy lampy w stylu industrialnym cieszą się powodzeniem także w sypialniach. Tego rodzaju punktowe oświetlenie stanowi odpowiednie źródło światła do czytania w łóżku. Kinkiety loftowe najczęściej mają formę ruchomego ramienia zakończonego gwintem. Dzięki temu, że żarówka nie jest ograniczona kloszem, lub jest to kosz druciany, równomiernie rozprasza światło na pomieszczenie. Już sam design lampy sprawia, że sypialnia nabiera ciekawego wyglądu, a w połączeniu z dekoracyjną żarówką otrzymamy nietuzinkowe rozwiązanie stylistyczne, które wprowadzi do naszego pomieszczenia wyjątkowy nastrój.

 

 

Jaka żarówka pomoże zbudować wyjątkowy klimat w sypialni?

Połową sukcesu w drodze do uzyskania nastrojowej sypialni jest stylowy kinkiet, a drugą połową – być może nawet ważniejszą – dobór odpowiedniej żarówki. W wyborze będziemy się kierować temperaturą barwową, która określa, jakiego koloru światło żarówka emituje. Im niższa temperatura, tym jest ono cieplejsze. Do sypialni wybierzmy żarówkę o temperaturze około 2500 Kelwinów. Przyjemna dla oka, ciepła barwa nie podrażni naszych oczu i pozwoli się zrelaksować.